İçeriğe geç

Gaziantep Yol Tarifi

Gaziantep yol tarifi; yazımızda öncelikle Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep’e nasıl gidilir? Gaziantep yol tarifi? Gaziantep yol haritası? Gaziantep İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep İli Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip dokuzuncu şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır. Gaziantep ilinin Kuzeyinde Maraş ve Adıyaman, doğusunda ise Şanlıurfa, batısında Osmaniye, Güneyinde ise Kilis ve Hatay illeri bulunmaktadır. Gaziantep ili Karasal iklimine sahiptir. Gaziantep ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gaziantep ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.069.364 nüfusa sahiptir.

Gaziantep ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Gaziantep’e Nasıl Gidilir? 

Gaziantep’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gaziantep’e gelebilirsiniz. Gaziantep karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1136 km, Ankara’ya yaklaşık 709 km, İzmir’den ise yaklaşık 1105 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gaziantep Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gaziantep İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Gaziantep iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Gaziantep ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Gaziantep İlçeleri

  • Araban
  • İslahiye
  • Karkamış
  • Nizip
  • Nurdağı
  • Oğuzeli
  • Şahinbey
  • Şehitkamil
  • Yavuzeli