İçeriğe geç

Gaziantep Eskişehir Arası Kaç KM

Gaziantep Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Eskişehir arası kaç km? Gaziantep Eskişehir arası kaç saat? Gaziantep Eskişehir yol tarifi? Gaziantep Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Eskişehir Arası Kaç KM

Gaziantep Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 868 km’dir. Gaziantep Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 669 km’dir.

Gaziantep Eskişehir Arası Kaç KM

Gaziantep Eskişehir Arası Kaç Saat

Gaziantep Eskişehir arası kaç saat; Gaziantep Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 868 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Gaziantep Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 669 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Gaziantep Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 868 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.