İçeriğe geç

Erzurum Gaziantep Arası Kaç KM

Erzurum Gaziantep arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Gaziantep arası kaç km? Erzurum Gaziantep arası kaç saat? Erzurum Gaziantep yol tarifi? Erzurum Gaziantep arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Gaziantep İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Gaziantep Arası Kaç KM

Erzurum Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 626 km’dir. Erzurum Gaziantep arası mesafe havayolu ile yaklaşık 464 km’dir.

Erzurum Gaziantep Arası Kaç KM

Erzurum Gaziantep Arası Kaç Saat

Erzurum Gaziantep arası kaç saat; Erzurum Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 626 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzurum Gaziantep arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Gaziantep arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 464 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Erzurum Gaziantep Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 626 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Gaziantep Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Gaziantep arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.