İçeriğe geç

Gaziantep Erzincan Arası Kaç KM

Gaziantep Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Erzincan arası kaç km? Gaziantep Erzincan arası kaç saat? Gaziantep Erzincan yol tarifi? Gaziantep Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Erzincan Arası Kaç KM

Gaziantep Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 km’dir. Gaziantep Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 351 km’dir.

Gaziantep Erzincan Arası Kaç KM

Gaziantep Erzincan Arası Kaç Saat

Gaziantep Erzincan arası kaç saat; Gaziantep Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Gaziantep Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 351 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat

Gaziantep Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.