İçeriğe geç

Gaziantep Elazığ Arası Kaç KM

Gaziantep Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Elazığ arası kaç km? Gaziantep Elazığ arası kaç saat? Gaziantep Elazığ yol tarifi? Gaziantep Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Elazığ Arası Kaç KM

Gaziantep Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 341 km’dir. Gaziantep Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 242 km’dir.

Gaziantep Elazığ Arası Kaç KM

Gaziantep Elazığ Arası Kaç Saat

Gaziantep Elazığ arası kaç saat; Gaziantep Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 341 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 242 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Gaziantep Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 341 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.