Gaziantep Edirne Arası Kaç KM

Gaziantep Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Edirne arası kaç km? Gaziantep Edirne arası kaç saat? Gaziantep Edirne yol tarifi? Gaziantep Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Edirne Arası Kaç KM

Gaziantep Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1399 km’dir. Gaziantep Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1063 km’dir.

Gaziantep Edirne Arası Kaç KM

Gaziantep Edirne Arası Kaç Saat

Gaziantep Edirne arası kaç saat; Gaziantep Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1399 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1063 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 54 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 54 dakika

Gaziantep Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1399 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.