İçeriğe geç

Gaziantep Diyarbakır Arası Kaç KM

Gaziantep Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Diyarbakır arası kaç km? Gaziantep Diyarbakır arası kaç saat? Gaziantep Diyarbakır yol tarifi? Gaziantep Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Diyarbakır Arası Kaç KM

Gaziantep Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 308 km’dir. Gaziantep Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 268 km’dir.

Gaziantep Diyarbakır Arası Kaç KM

Gaziantep Diyarbakır Arası Kaç Saat

Gaziantep Diyarbakır arası kaç saat; Gaziantep Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 308 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 268 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Gaziantep Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 308 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.