İçeriğe geç

Gaziantep Denizli Arası Kaç KM

Gaziantep Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Denizli arası kaç km? Gaziantep Denizli arası kaç saat? Gaziantep Denizli yol tarifi? Gaziantep Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Gaziantep Denizli Arası Kaç KM

Gaziantep Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 979 km’dir. Gaziantep Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 724 km’dir.

Gaziantep Denizli Arası Kaç KM

Gaziantep Denizli Arası Kaç Saat

Gaziantep Denizli arası kaç saat; Gaziantep Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 979 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Gaziantep Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Gaziantep Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 724 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Gaziantep Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 979 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.