İçeriğe geç

Gaziantep Çorum Arası Kaç KM

Gaziantep Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Çorum arası kaç km? Gaziantep Çorum arası kaç saat? Gaziantep Çorum yol tarifi? Gaziantep Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Gaziantep Çorum Arası Kaç KM

Gaziantep Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 km’dir. Gaziantep Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 442 km’dir.

Gaziantep Çorum Arası Kaç KM

Gaziantep Çorum Arası Kaç Saat

Gaziantep Çorum arası kaç saat; Gaziantep Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 442 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Gaziantep Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.