İçeriğe geç

Gaziantep Çankırı Arası Kaç KM

Gaziantep Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Çankırı arası kaç km? Gaziantep Çankırı arası kaç saat? Gaziantep Çankırı yol tarifi? Gaziantep Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Çankırı Arası Kaç KM

Gaziantep Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 709 km’dir. Gaziantep Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 529 km’dir.

Gaziantep Çankırı Arası Kaç KM

Gaziantep Çankırı Arası Kaç Saat

Gaziantep Çankırı arası kaç saat; Gaziantep Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 709 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gaziantep Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat  30 dakika sürmektedir. Gaziantep Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 529 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Gaziantep Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 709 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.