İçeriğe geç

Gaziantep Burdur Arası Kaç KM

Gaziantep Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Burdur arası kaç km? Gaziantep Burdur arası kaç saat? Gaziantep Burdur yol tarifi? Gaziantep Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Burdur Arası Kaç KM

Gaziantep Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 km’dir. Gaziantep Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 632 km’dir.

Gaziantep Burdur Arası Kaç Saat

Gaziantep Burdur arası kaç saat; Gaziantep Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Gaziantep Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 632 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Gaziantep Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.