İçeriğe geç

Gaziantep Bolu Arası Kaç KM

Gaziantep Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Bolu arası kaç km? Gaziantep Bolu arası kaç saat? Gaziantep Bolu yol tarifi? Gaziantep Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Bolu Arası Kaç KM

Gaziantep Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 900 km’dir. Gaziantep Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 646 km’dir.

Gaziantep Bolu Arası Kaç Saat

Gaziantep Bolu arası kaç saat; Gaziantep Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 900 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Gaziantep Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Gaziantep Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 646 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Gaziantep Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 900 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.