İçeriğe geç

Gaziantep Bitlis Arası Kaç KM

Gaziantep Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Bitlis arası kaç km? Gaziantep Bitlis arası kaç saat? Gaziantep Bitlis yol tarifi? Gaziantep Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Bitlis Arası Kaç KM

Gaziantep Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 511 km’dir. Gaziantep Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 443 km’dir.

Gaziantep Bitlis Arası Kaç Saat

Gaziantep Bitlis arası kaç saat; Gaziantep Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 511 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 443 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Gaziantep Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 511 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.