İçeriğe geç

Gaziantep Bingöl Arası Kaç KM

Gaziantep Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Bingöl arası kaç km? Gaziantep Bingöl arası kaç saat? Gaziantep Bingöl yol tarifi? Gaziantep Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Bingöl Arası Kaç KM

Gaziantep Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 km’dir. Gaziantep Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 372 km’dir.

Gaziantep Bingöl Arası Kaç Saat

Gaziantep Bingöl arası kaç saat; Gaziantep Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 372 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Gaziantep Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.