İçeriğe geç

Gaziantep Bayburt Arası Kaç KM

Gaziantep Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Bayburt arası kaç km? Gaziantep Bayburt arası kaç saat? Gaziantep Bayburt yol tarifi? Gaziantep Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Bayburt Arası Kaç KM

Gaziantep Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 715 km’dir. Gaziantep Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 434 km’dir.

Gaziantep Bayburt Arası Kaç Saat

Gaziantep Bayburt arası kaç saat; Gaziantep Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 715 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gaziantep Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 434 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Gaziantep Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 715 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.