İçeriğe geç

Gaziantep Batman Arası Kaç KM

Gaziantep Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Batman arası kaç km? Gaziantep Batman arası kaç saat? Gaziantep Batman yol tarifi? Gaziantep Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Batman Arası Kaç KM

Gaziantep Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 405 km’dir. Gaziantep Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 344 km’dir.

Gaziantep Batman Arası Kaç Saat

Gaziantep Batman arası kaç saat; Gaziantep Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 405 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 344 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

 1 saat

Gaziantep Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 405 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.