İçeriğe geç

Gaziantep Aydın Arası Kaç KM

Gaziantep Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Aydın arası kaç km? Gaziantep Aydın arası kaç saat? Gaziantep Aydın yol tarifi? Gaziantep Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Aydın Arası Kaç KM

Gaziantep Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1025 km’dir. Gaziantep Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 792 km’dir.

Gaziantep Aydın Arası Kaç KM

Gaziantep Aydın Arası Kaç Saat

Gaziantep Aydın arası kaç saat; Gaziantep Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1025 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 792 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Gaziantep Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1025 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.