İçeriğe geç

Gaziantep Artvin Arası Kaç KM

Gaziantep Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Artvin arası kaç km? Gaziantep Artvin arası kaç saat? Gaziantep Artvin yol tarifi? Gaziantep Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 3637°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Artvin Arası Kaç KM

Gaziantep Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 km’dir. Gaziantep Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 586 km’dir.

Gaziantep Artvin Arası Kaç KM

Gaziantep Artvin Arası Kaç Saat

Gaziantep Artvin arası kaç saat; Gaziantep Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Gaziantep Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika  sürmektedir. Gaziantep Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 586 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Gaziantep Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 803 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.