İçeriğe geç

Gaziantep Ardahan Arası Kaç KM

Gaziantep Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Ardahan arası kaç km? Gaziantep Ardahan arası kaç saat? Gaziantep Ardahan yol tarifi? Gaziantep Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Ardahan Arası Kaç KM

Gaziantep Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 861 km’dir. Gaziantep Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 650 km’dir.

Gaziantep Ardahan Arası Kaç KM

Gaziantep Ardahan Arası Kaç Saat

Gaziantep Ardahan arası kaç saat; Gaziantep Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 861 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Gaziantep Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 650 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Gaziantep Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 861 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.