İçeriğe geç

Gaziantep Amasya Arası Kaç KM

Gaziantep Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Amasya arası kaç km? Gaziantep Amasya arası kaç saat? Gaziantep Amasya yol tarifi? Gaziantep Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Amasya Arası Kaç KM

Gaziantep Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 585 km’dir. Gaziantep Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 422 km’dir.

Gaziantep Amasya Arası Kaç KM

Gaziantep Amasya Arası Kaç Saat

Gaziantep Amasya arası kaç saat; Gaziantep Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 585 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gaziantep Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 422 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Gaziantep Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 585 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.