İçeriğe geç

Gaziantep Aksaray Arası Kaç KM

Gaziantep Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Aksaray arası kaç km? Gaziantep Aksaray arası kaç saat? Gaziantep Aksaray yol tarifi? Gaziantep Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Aksaray Arası Kaç KM

Gaziantep Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 km’dir. Gaziantep Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 329 km’dir.

Gaziantep Aksaray Arası Kaç KM

Gaziantep Aksaray Arası Kaç Saat

Gaziantep Aksaray arası kaç saat; Gaziantep Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 329 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

56 dakika

Gaziantep Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.