İçeriğe geç

Gaziantep Ağrı Arası Kaç KM

Gaziantep Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Ağrı arası kaç km? Gaziantep Ağrı arası kaç saat? Gaziantep Ağrı yol tarifi? Gaziantep Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Ağrı Arası Kaç KM

Gaziantep Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 745 km’dir. Gaziantep Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 577 km’dir.

Gaziantep Ağrı Arası Kaç KM

Gaziantep Ağrı Arası Kaç Saat

Gaziantep Ağrı arası kaç saat; Gaziantep Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 745 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 577 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Gaziantep Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 745 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.