İçeriğe geç

Gaziantep Afyon Arası Kaç KM

Gaziantep Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Afyon arası kaç km? Gaziantep Afyon arası kaç saat? Gaziantep Afyon yol tarifi? Gaziantep Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Afyon Arası Kaç KM

Gaziantep Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 781 km’dir. Gaziantep Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 630 km’dir.

Gaziantep Afyon Arası Kaç KM

Gaziantep Afyon Arası Kaç Saat

Gaziantep Afyon arası kaç saat; Gaziantep Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 781 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Gaziantep Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat  sürmektedir. Gaziantep Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 630 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Gaziantep Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 781 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.