İçeriğe geç

Foça Yol Tarifi

İzmir Foça yol tarifi; yazımızda öncelikle Foça şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Foça’ya nasıl gidilir? Foça yol tarifi? Foça yol haritası? Foça İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Foça İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Foça, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Foça İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 251 km2’dir. Foça ilçesinin rakımı ise 12 m olarak hesaplanmıştır. Foça ilçesinin doğusunda Aliağa, Güneyinde ise Menemen ilçeleri bulunmaktadır. Foça ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Foça İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Foça ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.264 nüfusa sahiptir.

Foça İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Foça Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Foça’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Foça Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Foça’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Foça’ya Nasıl Gidilir? Foça Yol Tarifi

Foça’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Foça’ya gelebilirsiniz. Foça karayolu ile İzmir şehir merkezine 76.5 km, İstanbul’a yaklaşık 473 km, Ankara’ya yaklaşık 726 km, Bursa’dan ise yaklaşık 338 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Foça ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Foça ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.