İçeriğe geç

Finike Yol Tarifi

Antalya Finike yol tarifi; yazımızda öncelikle Finike şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Finike‘ye nasıl gidilir? Finike yol tarifi? Finike yol haritası? Finike İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Finike İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Finike, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Finike İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 653 km2’dir. Finike ilçesinin rakımı ise 7 m olarak hesaplanmıştır. Finike ilinin Kuzeyinde Elmalı, doğusunda Kumluca, batısında Kaş, Güneyinde ise Demre ilçeleri bulunmaktadır. Finike ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Finike İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Finike ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 48,131 nüfusa sahiptir.

Finike İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Finike Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Finike’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Finike Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Finike‘ye yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Finike’ye Nasıl Gidilir? Finike Yol Tarifi

Finike‘ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Finike‘ye gelebilirsiniz. Finike karayolu ile Antalya şehir merkezine 139 km, İstanbul’a yaklaşık 784 km, Ankara’ya yaklaşık 637 km, İzmir’den ise yaklaşık 468 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Finike ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Finike ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.