İçeriğe geç

Fındıklı Yol Tarifi

Rize Fındıklı yol tarifi; yazımızda öncelikle Fındıklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Fındıklı’ya nasıl gidilir? Fındıklı yol tarifi? Fındıklı yol haritası? Fındıklı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Fındıklı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Fındıklı, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Fındıklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 383 km2’dir. Fındıklı ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Fındıklı ilçesinin doğusunda ve Güneyinde Artvin, batısında Ardeşen ilçeleri bulunmaktadır. Fındıklı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Fındıklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Fındıklı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.678 nüfusa sahiptir.

Fındıklı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Fındıklı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Fındıklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Fındıklı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fındıklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Fındıklı’ya Nasıl Gidilir? Fındıklı Yol Tarifi

Fındıklı’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Fındıklı’ya gelebilirsiniz. Fındıklı karayolu ile Rize şehir merkezine 87.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.203 km, Ankara’ya yaklaşık 870 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.556 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.