İçeriğe geç

Fındıklı Posta Kodu

Fındıklı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Fındıklı Posta Kodu Sorgulama

Fındıklı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Fındıklı ilçesi Hakkında

Fındıklı ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz altmış yedinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Fındıklı, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Fındıklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 383 km2’dir. Rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Fındıklı ilçesinin doğusunda ve Güneyinde Artvin, batısında Fındıklı ilçeleri bulunmaktadır. Fındıklı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Fındıklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Fındıklı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 16.850 nüfusa sahiptir.

Fındıklı Posta Kodu
Fındıklı Posta Kodu