İçeriğe geç

Fethiye Yol Tarifi

Muğla Fethiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Fethiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Fethiye’ye nasıl gidilir? Fethiye yol tarifi? Fethiye yol haritası? Fethiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Fethiye İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Fethiye, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Fethiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 875 km2’dir. Fethiye ilçesinin rakımı ise 6 m olarak hesaplanmıştır. Fethiye ilçesinin Kuzeyinde Dalaman ve Denizli, doğusunda Seydikemer ilçeleri bulunmaktadır. Fethiye ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Fethiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Fethiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 162.686 nüfusa sahiptir.

Fethiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Fethiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Fethiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Fethiye’ye Nasıl Gidilir? Fethiye Yol Tarifi

Fethiye’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Fethiye’ye gelebilirsiniz. Fethiye karayolu ile Muğla şehir merkezine 136 km, İstanbul’a yaklaşık 793 km, Ankara’ya yaklaşık 630 km, İzmir’den ise yaklaşık 334 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Fethiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.