Fethiye Samsun Arası Kaç KM

Fethiye Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Fethiye ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Fethiye Samsun arası kaç km? Fethiye Samsun arası kaç saat? Fethiye Samsun yol tarifi? Fethiye Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Fethiye ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Fethiye ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Fethiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 875 km2’dir. Fethiye ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 39′ 33.2820” Kuzey ve 29° 7′ 34.8492” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ilinin yüzölçümü yaklaşık 9,352 km2dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41° 16′ 46.9236” Kuzey ve 36° 20′ 9.8412” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Fethiye Samsun Arası Kaç KM

Fethiye Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1050 km’dir.

Fethiye Samsun Arası Kaç KM

Fethiye Samsun Arası Kaç Saat

Fethiye Samsun arası kaç saat; Fethiye Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1050 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Fethiye Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Fethiye Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Fethiye Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1050 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Fethiye Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Fethiye Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.