Fethiye Pamukkale Arası Kaç KM

Fethiye Pamukkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Fethiye ve Pamukkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Fethiye Pamukkale arası kaç km? Fethiye Pamukkale arası kaç saat? Fethiye Pamukkale yol tarifi? Fethiye Pamukkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Fethiye ile Pamukkale İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Fethiye ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Fethiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 875 km2’dir. Fethiye ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 39′ 33.2820” Kuzey ve 29° 7′ 34.8492” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Pamukkale ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Pamukkale ilçesinin yüzölçümü yaklaşık — km2dir. Pamukkale ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 6.9960” Kuzey ve 29° 6′ 37.1088” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Fethiye Pamukkale Arası Kaç KM

Fethiye Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 230 km’dir.

Fethiye Pamukkale Arası Kaç KM

Fethiye Pamukkale Arası Kaç Saat

Fethiye Pamukkale arası kaç saat; Fethiye Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 230 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Fethiye Pamukkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Fethiye Pamukkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Fethiye Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 230 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Fethiye Pamukkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Fethiye Pamukkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Pamukkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pamukkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.