Fethiye Kaş Arası Kaç KM

Fethiye Kaş arası kaç km; yazımızda öncelikle Fethiye ve Kaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Fethiye Kaş arası kaç km? Fethiye Kaş arası kaç saat? Fethiye Kaş yol tarifi? Fethiye Kaş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Fethiye ile Kaş İli Hakkında Genel Bilgiler

Fethiye ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Fethiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 875 km2’dir. Fethiye ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 39′ 33.2820” Kuzey ve 29° 7′ 34.8492” doğu GPS koordinatlarıdır.

Kaş ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kaş ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,750 km2dir. Kaş ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 11′ 59.6868” Kuzey ve 29° 38′ 22.3764” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Fethiye Kaş Arası Kaç KM

Fethiye Kaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 110 km’dir. Fethiye Kaş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 70 km’dir.

Fethiye Kaş Arası Kaç KM

Fethiye Kaş Arası Kaç Saat

Fethiye Kaş arası kaç saat; Fethiye Kaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 110 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Fethiye Kaş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Fethiye Kaş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 70 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Fethiye Kaş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Fethiye Kaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 110 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Fethiye Kaş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Fethiye Kaş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.