İçeriğe geç

Ferizli Yol Tarifi

Sakarya Ferizli yol tarifi; yazımızda öncelikle Ferizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ferizli’ye nasıl gidilir? Ferizli yol tarifi? Ferizli yol haritası? Ferizli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ferizli İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Ferizli, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ferizli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 173 km2’dir. Ferizli ilçesinin rakımı ise 28 m olarak hesaplanmıştır. Ferizli ilçesinin Kuzeyinde Kaynarca ve Karasu, doğusunda Hendek ve Karasu, batısında Kaynarca, Güneyinde ise Söğütlü ilçeleri bulunmaktadır. Ferizli ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ferizli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ferizli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.347 nüfusa sahiptir.

Ferizli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ferizli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ferizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ferizli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ferizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ferizli’ye Nasıl Gidilir? Ferizli Yol Tarifi

Ferizli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ferizli’ye gelebilirsiniz. Ferizli karayolu ile Sakarya şehir merkezine 34.3 km, İstanbul’a yaklaşık 188 km, Ankara’ya yaklaşık 335 km, İzmir’den ise yaklaşık 541 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ferizli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.