İçeriğe geç

Felahiye Yol Tarifi

Kayseri Felahiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Felahiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Felahiye’ye nasıl gidilir? Felahiye yol tarifi? Felahiye yol haritası? Felahiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Felahiye İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Felahiye, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Felahiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444 km2’dir. Felahiye ilçesinin rakımı ise 1.308 m olarak hesaplanmıştır. Felahiye ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Yozgat, doğusunda Özvatan, Güneyinde ise Kocasinan ilçeleri bulunmaktadır. Felahiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Felahiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Felahiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.861 nüfusa sahiptir.

Felahiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Felahiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Felahiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Felahiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Felahiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Felahiye’ye Nasıl Gidilir? Felahiye Yol Tarifi

Felahiye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Felahiye’ye gelebilirsiniz. Felahiye karayolu ile Kayseri şehir merkezine 57.8 km, İstanbul’a yaklaşık 778 km, Ankara’ya yaklaşık 324 km, İzmir’den ise yaklaşık 917 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Felahiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Felahiye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.