İçeriğe geç

Feke Yol Tarifi

Adana Feke yol tarifi; yazımızda öncelikle Feke şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Feke’ye nasıl gidilir? Feke yol tarifi? Feke yol haritası? Feke İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Feke İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Feke, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Feke İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.233 km2’dir. Feke ilçesinin rakımı ise 560 m olarak hesaplanmıştır. Feke ilinin Kuzeyinde Kayseri, doğusunda ise Saimbeyli, Güneyinde ise Kocan ilçeleri bulunmaktadır. Feke ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Feke İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Feke ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 17,555 nüfusa sahiptir.

Feke İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Feke Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Feke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Feke Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Feke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Feke’ye Nasıl Gidilir? Feke Yol Tarifi

Feke’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Feke’ye gelebilirsiniz. Feke karayolu ile Adana şehir merkezine 113 km, İstanbul’a yaklaşık 972 km, Ankara’ya yaklaşık 503 km, İzmir’den ise yaklaşık 1019 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Feke ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Feke ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.