Feke Posta Kodu

Feke Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Feke Posta Kodu Sorgulama

Feke’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Feke ilçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Feke, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. İlçenin alan olarak Türkiye’nin iki yüz otuz dokuzuncu en büyük ilçesidir. Feke İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.233 km2’dir. Rakımı ise 560 m olarak hesaplanmıştır. Feke ilinin Kuzeyinde Kayseri, doğusunda ise Saimbeyli, Güneyinde ise Kocan ilçeleri bulunmaktadır. Feke ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Feke İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Feke ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 16.536 nüfusa sahiptir.

Feke Posta Kodu
Feke Posta Kodu