İçeriğe geç

Fatsa Yol Tarifi

Ordu Fatsa yol tarifi; yazımızda öncelikle Fatsa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Fatsa’ya nasıl gidilir? Fatsa yol tarifi? Fatsa yol haritası? Fatsa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Fatsa İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Fatsa, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Fatsa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 363 km2’dir. Fatsa ilçesinin rakımı ise 17 m olarak hesaplanmıştır. Fatsa ilçesinin doğusunda Perşembe, batısında Ünye, Güneyinde ise Çatalpınar, Çamaş, Kumru ve Korgan ilçeleri bulunmaktadır. Fatsa ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Fatsa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Fatsa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 119.094 nüfusa sahiptir.

Fatsa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Fatsa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Fatsa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Fatsa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fatsa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Fatsa’ya Nasıl Gidilir? Fatsa Yol Tarifi

Fatsa’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Fatsa’ya gelebilirsiniz. Fatsa karayolu ile Ordu şehir merkezine 39.4 km, İstanbul’a yaklaşık 848 km, Ankara’ya yaklaşık 514 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.200 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Fatsa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.