İçeriğe geç

Fatih Yol Tarifi

İstanbul Fatih yol tarifi; yazımızda öncelikle Fatih şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Fatih’e nasıl gidilir? Fatih yol tarifi? Fatih yol haritası? Fatih İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Fatih İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Fatih, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Fatih İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 15 km2’dir. Fatih ilçesinin rakımı ise 33 m olarak hesaplanmıştır. Fatih ilçesinin Kuzeyinde Eyüp, batısında Zeytinburnu ilçeleri bulunmaktadır. Fatih ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Fatih İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Fatih ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 443.090 nüfusa sahiptir.

Fatih İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Fatih Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Fatih’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Fatih Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fatih’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Fatih’e Nasıl Gidilir? Fatih Yol Tarifi

Fatih’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Fatih’e gelebilirsiniz. Fatih karayolu ile İstanbul şehir merkezine 5.3 km, Bursa’ya yaklaşık 154 km, Ankara’ya yaklaşık 450km, İzmir’den ise yaklaşık 479 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Fatih ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Fatih ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.