İçeriğe geç

Ezine Yol Tarifi

Çanakkale Ezine yol tarifi; yazımızda öncelikle Ezine şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ezine’ye nasıl gidilir? Ezine yol tarifi? Ezine yol haritası? Ezine İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ezine İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Ezine, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Ezine İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 727 km2’dir. Ezine ilçesinin rakımı ise 50 m olarak hesaplanmıştır. Ezine ilinin Kuzeyinde Çanakkale merkez, doğusunda ise Bayramiç, Güneyinde ise Ayvacık ilçeleri bulunmaktadır. Ezine ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ezine İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ezine ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.660 nüfusa sahiptir.

Ezine İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ezine Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ezine’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ezine Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ezine’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ezine’ye Nasıl Gidilir? Ezine Yol Tarifi

Ezine’ye kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ezine’ye gelebilirsiniz. Ezine karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 62,3 km, İstanbul’a yaklaşık 447 km, Ankara’ya yaklaşık 700 km, İzmir’den ise yaklaşık 273 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ezine ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.