İçeriğe geç

Ezine Posta Kodu

Ezine Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ezine Posta Kodu Sorgulama

Ezine’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ezine ilçesi Hakkında

Ezine ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz kırk dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Ezine, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Ezine İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 727 km2’dir. Rakımı ise 50 m olarak hesaplanmıştır. Ezine ilinin Kuzeyinde Çanakkale merkez, doğusunda ise Bayramiç, Güneyinde ise Ayvacık ilçeleri bulunmaktadır. Ezine ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ezine İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ezine ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 30.723 nüfusa sahiptir.

Ezine Posta Kodu
Ezine Posta Kodu