İçeriğe geç

Eyyübiye Yol Tarifi

Şanlıurfa Eyyübiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Eyyübiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eyyübiye’ye nasıl gidilir? Eyyübiye yol tarifi? Eyyübiye yol haritası? Eyyübiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eyyübiye İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Eyyübiye, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Eyyübiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.626 km2’dir. Eyyübiye ilçesinin rakımı ise 508 m olarak hesaplanmıştır. Eyyübiye ilçesinin Kuzeyinde Karaköprü ve Haliliye, doğusunda Viranşehir ve Ceylanpınar, batısında Karaköprü, Güneyinde ise Suruç, Akçakale ve Harran ilçeleri bulunmaktadır. Eyyübiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eyyübiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eyyübiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 379.852 nüfusa sahiptir.

Eyyübiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eyyübiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eyyübiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eyyübiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eyyübiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eyyübiye’ye Nasıl Gidilir? Eyyübiye Yol Tarifi

Eyyübiye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eyyübiye’ye gelebilirsiniz. Eyyübiye karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 32.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.291 km, Ankara’ya yaklaşık 855 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.263 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eyyübiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eyyübiye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.