İçeriğe geç

Eyüpsultan Yol Tarifi

İstanbul Eyüpsultan yol tarifi; yazımızda öncelikle Eyüpsultan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eyüpsultan’a nasıl gidilir? Eyüpsultan yol tarifi? Eyüpsultan yol haritası? Eyüpsultan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eyüpsultan İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Eyüpsultan, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Eyüpsultan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 288 km2’dir. Eyüpsultan ilçesinin rakımı ise 8 m olarak hesaplanmıştır. Eyüpsultan ilçesinin doğusunda Sarıyer ve Şişli, batısında Arnavutköy, Güneyinde ise Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçeleri bulunmaktadır. Eyüpsultan ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eyüpsultan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eyüpsultan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 400.513 nüfusa sahiptir.

Eyüpsultan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eyüpsultan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eyüpsultan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eyüpsultan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eyüpsultan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eyüpsultan’a Nasıl Gidilir? Eyüpsultan Yol Tarifi

Eyüpsultan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eyüpsultan’a gelebilirsiniz. Eyüpsultan karayolu ile İstanbul şehir merkezine 28.2 km, Bursa’ya yaklaşık 194 km, Ankara’ya yaklaşık 485 km, İzmir’den ise yaklaşık 519 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eyüpsultan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eyüpsultan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.