İçeriğe geç

Eynesil Posta Kodu

Eynesil Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Eynesil Posta Kodu Sorgulama

Eynesil’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Eynesil ilçesi Hakkında

Eynesil ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz yirmi üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Eynesil, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Eynesil İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 51 km2’dir. Rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Eynesil ilinin doğusunda ise Trabzon, batısında Tirebolu ilçeleri bulunmaktadır. Eynesil ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eynesil İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eynesil ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.226 nüfusa sahiptir.

Eynesil Posta Kodu
Eynesil Posta Kodu