İçeriğe geç

Evren Yol Tarifi

Ankara Evren yol tarifi; yazımızda öncelikle Evren şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Evren’e nasıl gidilir? Evren yol tarifi? Evren yol haritası? Evren İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Evren İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Evren, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Evren İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 222 km2’dir. Evren ilçesinin rakımı ise 926 m olarak hesaplanmıştır. Evren ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Kırşehir, batısında ise Şereflikoçhisar ilçeleri bulunmaktadır. Evren ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Evren İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Evren ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.097 nüfusa sahiptir.

Evren İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Evren Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Evren’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Evren Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Evren’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Evren’e Nasıl Gidilir? Evren Yol Tarifi

Evren’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Evren’e gelebilirsiniz. Evren karayolu ile Ankara şehir merkezine 184 km, İstanbul’a yaklaşık 621km, Bursa’ya yaklaşık 498 km, İzmir’den ise yaklaşık 700 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Evren ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Evren ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.