İçeriğe geç

Evren Posta Kodu

Evren Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Evren Posta Kodu Sorgulama

Evren’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Evren ilçesi Hakkında

Evren ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz altıncı en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Evren, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Evren İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 222 km2’dir. Rakımı ise 926 m olarak hesaplanmıştır. Evren ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Kırşehir, batısında ise Şereflikoçhisar ilçeleri bulunmaktadır. Evren ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Evren İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Evren ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.045 nüfusa sahiptir.

Evren Posta Kodu
Evren Posta Kodu