İçeriğe geç

Evciler Yol Tarifi

Afyon Evciler yol tarifi; yazımızda öncelikle Evciler şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Evciler‘e nasıl gidilir? Evciler yol tarifi? Evciler yol haritası? Evciler İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Evciler İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Evciler, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Evciler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 200 km2’dir. Evciler ilçesinin rakımı ise 907 m olarak hesaplanmıştır. Evciler ilinin Kuzeyinde Denizli, doğusunda Dinar, batısında Dazkırı, Güneyinde ise Başmakçı ilçeleri bulunmaktadır. Evciler ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Evciler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Evciler ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7,574 nüfusa sahiptir.

Evciler İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Evciler Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Evciler’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Evciler Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Evciler‘e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Evciler’e Nasıl Gidilir? Evciler Yol Tarifi

Evciler‘e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Evciler‘e gelebilirsiniz. Evciler karayolu ile Afyon şehir merkezine 134 km, İstanbul’a yaklaşık 541 km, Ankara’ya yaklaşık 395 km, İzmir’den ise yaklaşık 329 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Evciler ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Evciler ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.