Evciler Posta Kodu

Evciler Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Evciler Posta Kodu Sorgulama

Evciler’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Evciler ilçesi Hakkında

Evciler ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yetmiş altıncı en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Evciler, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Evciler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 200 km2’dir. Rakımı ise 907 m olarak hesaplanmıştır. Evciler ilinin Kuzeyinde Denizli, doğusunda Dinar, batısında Dazkırı, Güneyinde ise Başmakçı ilçeleri bulunmaktadır. Evciler ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Evciler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Evciler ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.311 nüfusa sahiptir.