İçeriğe geç

Etimesgut Yol Tarifi

Ankara Etimesgut yol tarifi; yazımızda öncelikle Etimesgut şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Etimesgut’a nasıl gidilir? Etimesgut yol tarifi? Etimesgut yol haritası? Etimesgut İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Etimesgut İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Etimesgut, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Etimesgut İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 273 km2’dir. Etimesgut ilçesinin rakımı ise 819 m olarak hesaplanmıştır. Etimesgut ilinin Kuzeyinde Yenimahalle, doğusunda ise Çankaya, batısında Sincan, Güneyinde ise Yenimahalle ilçeleri bulunmaktadır. Etimesgut ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Etimesgut İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Etimesgut ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 587.052 nüfusa sahiptir.

Etimesgut İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Etimesgut Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Etimesgut’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Etimesgut Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Etimesgut’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Etimesgut’a Nasıl Gidilir? Etimesgut Yol Tarifi

Etimesgut’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Etimesgut’a gelebilirsiniz. Etimesgut karayolu ile Ankara şehir merkezine 19,3 km, İstanbul’a yaklaşık 435 km, Bursa’ya yaklaşık 373 km, İzmir’den ise yaklaşık 575 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Etimesgut ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Etimesgut ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.