İçeriğe geç

Etimesgut Posta Kodu

Etimesgut Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Etimesgut Posta Kodu Sorgulama

Etimesgut’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Etimesgut ilçesi Hakkında

Etimesgut ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz elli beşinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Etimesgut, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Etimesgut İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 273 km2’dir. Rakımı ise 819 m olarak hesaplanmıştır. Etimesgut ilinin Kuzeyinde Yenimahalle, doğusunda ise Çankaya, batısında Sincan, Güneyinde ise Yenimahalle ilçeleri bulunmaktadır. Etimesgut ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Etimesgut İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Etimesgut ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 595.305 nüfusa sahiptir.

Etimesgut Posta Kodu
Etimesgut Posta Kodu