İçeriğe geç

Espiye Yol Tarifi

Giresun Espiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Espiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Espiye’ye nasıl gidilir? Espiye yol tarifi? Espiye yol haritası? Espiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Espiye İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Espiye, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Espiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 248 km2’dir. Espiye ilçesinin rakımı ise 10 m olarak hesaplanmıştır. Espiye ilinin doğusunda ise Görele, batısında Keşap ve Yağlıdere, Güneyinde ise Güce ilçeleri bulunmaktadır. Espiye ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Espiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Espiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 35.649 nüfusa sahiptir.

Espiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Espiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Espiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Espiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Espiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Espiye’ye Nasıl Gidilir? Espiye Yol Tarifi

Espiye’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Espiye’ye gelebilirsiniz. Espiye karayolu ile Giresun şehir merkezine 41.5 km, İstanbul’a yaklaşık 964 km, Ankara’ya yaklaşık 630 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.317 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.