İçeriğe geç

Eşme Yol Tarifi

Uşak Eşme yol tarifi; yazımızda öncelikle Eşme şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eşme’ye nasıl gidilir? Eşme yol tarifi? Eşme yol haritası? Eşme İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eşme İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Eşme, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Eşme İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.156 km2’dir. Eşme ilçesinin rakımı ise 828m olarak hesaplanmıştır. Eşme ilçesinin Kuzeyinde Uşak Merkez, doğusunda Ulubey, batısında Manisa, Güneyinde ise Deniz ilçeleri bulunmaktadır. Eşme ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eşme İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eşme ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 34.888 nüfusa sahiptir.

Eşme İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eşme Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eşme’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eşme Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eşme’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eşme’ye Nasıl Gidilir? Eşme Yol Tarifi

Eşme’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eşme’ye gelebilirsiniz. Eşme karayolu ile Uşak şehir merkezine 62.8 km, İstanbul’a yaklaşık 540 km, Ankara’ya yaklaşık 431 km, İzmir’den ise yaklaşık 184 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Uşak Şehir Merkezinde yer alan Uşak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Uşak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eşme ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Uşak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Uşak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eşme ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.